Home » Gasilski dom

Gasilski dom

Društvo je leta 2005 ob pomoči Občine Sežana in Krajevne skupnosti Lokev dobilo nov gasilski dom, za katerega je bil temeljni kamen postavljen leta 2000. Frontalni del gasilskega doma – polkrožne oblike – ponazarja zaščitni stolp »tabor«, ki je zaščitni znak vasi Lokev.

V pritličju gasilskega doma so klubski prostor, sanitarije in umivalnica. V nadstropju pa sejna soba, pisarna in dežurna soba s kopalnico. V garažnem delu gasilskega doma je poleg garaže za vozila še garderoba za operativno enoto, delavnica ter podest za spravo gasilske opreme. V okolici gasilskega doma se nahaja športni park z igriščem za odbojko na mivki, košarko ter balinarsko igrišče. Gasilski dom s svojo edinstveno obliko ter svojo okolico krasi vstop v vas Lokev.